klasta reikšmė

Kas yra klasta? 1 klastà sf. (4) K; B, R, MŽ, M apgaulė, pinklės, pikta valia: Žmogus be klastõs KI420. Padirbo jis daug klastų̃ (šelmystų) J. Greitos moterų klãstos kartais ir kytriausią klapą moka prigauti K.Donel. Man šykštums klastà, kad šutinu didelį puodą, o kad reik padalyt, šmotus vis kyšteriu riebius K.Donel. Tačiau prastas žmogus žinojo ponų klastas P.Cvir. Lietuvos Komunistų partija atskleidė liaudžiai buržuazinės Lietuvos vyriausybės vykdomą klastą ir išdavystę (sov.) sp. Tai jis suprato, kad čia klasta ir kad ji pabėgusi BsPI10. Saugok tavą liežuvį nuo pikto, ir tavo lūpos jeib klastos nekalbėtų CII282. Visi pripažįsta elniui išmintį ir klastos porciją Blv. Tada kiti paukščiai žiūri ir klastą pamatė: pažino jie, kad tututis buvo su svetimom plunksnom Tat. Klastà jis išviliojo iš to žmogaus pinigus Gl. [Jis] norėjo klastas provyt BsPI93. Jis suprato, kad čia klastà Sch123. Dėl savo klastõs labai nusigando Sch191. Kad bernytis bernavau, daug klastužės padariau; per kiemužį eidamas, mergužę perkalbėjau (d.) Vlkš. Rūpinosi močiužė ir už mano klastelę, močužė sengalvėlė už mano iškadėlę (d.) Vlkš. Aš turiu dvi skryneles, pilnas plonų drobelių; aš tų vieną parduosiu, klastužę išvaduosiu, o antrą išmainysiu, klastužę išardysiu (d.) Vlkš. Su klasta netoli eisi KlvK110. [Senis] dūmojo, kažina bau čia ne kokia turkų sumislyta klasta Ns1832,7. Būkit be klastos kaip karveliai Ns1832,7. Sargą pastatė, idant nė kokia klastà nesirastų Jrk32. Vakare juos visus su klastà įvedęs į svetlyčią, ėmęs ir užrakino Jrk33. Ir tarėsi sugauti Jėzų klasta brš. ^ Sa (su) klasta niekur [ne]išeisi PrLXVII.
2 klastà sf. (4) smilgų arba kūlio šiaudų šluota, kuria nuklastomi, nušluojami grūdai vėtant: Surinkau gražių smilgų, galima bus surišti dvi klãstos Sn.
3 ×klasta (l. chłosta) sf. kirtis, smūgis; bausmė: Kaip vaikeliui neduost tėvas peilio, kurio prašo, bet duost jam klastą, kurios neprašo DP222.

klasta sinonimai

klasta rašyba: klasta sicilijojeklasta pinklesklasta sinonimaiklasta ir viltisklasteriskalistaklastata uabkalista runes

Kitos žodžio klasta reikšmės: Klasta angliškai Klasta vokiškai Klasta sinonimas Klasta lenkiškai Klasta latviškai

Ankstesnis žodis
Sekantis žodis
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas