vadas reikšmė

Kas yra vadas? 1 vãdas sm. (4) NdŽ 1. FrnW užstatas, laidas: Ir teip šiandien dar jaunasis vietoje savo ginklų siunta jaunajai vaduo savo žodžio avelę ar raištį S.Dauk. 2. įkaitas: Brangius kūdikius kaipo vadus laikė S.Dauk.
2 vãdas sm. (4) 1. DŽ, NdŽ, FrnW, Klp, Sg toks traukiamasis tinklas: Menkes žvejo[ja] su vadù, o su kiudeliu gaudo tūbius Plng. Vãdą velka Plng. Krabių vadukas: sparnas du rankiniu sieksniu, maišasvienas sieksnis E(Plng). Lašės (lašišos) su meškeriomis (ūdomis) gaudomos ir su žuvėdiškaisiais vadais (varymo tinklais) LC1885,51. 2. N(Klp) pavadis, vadė. 3. gemalo plėvė: Kogi tas vãdas toks ilgas – gal antras telis da bus? Mžš. 4. Vlk svarbiausias giedotojas, pirmasis, vedantysis balsas: Sueinam vienam kieme [per adventą], yra koks jau vãdas, senesnis žmogus, kur moka giedot Skp. Aš altu altavoju, o vadù tai ką gi – nemokėjau Trgn. Vėliau tai jaunimas dainavom. Aš buvau vadas Vrn.
3 vãdas sm. (4); M, KŽ = uodas.
4 vãdas sm. (4), vãdė sf. (2) K.Būg, P.Skar, Š, Rtr, FrnW; L 1. SD1195, SD401, Q27,647, H176, R151,243, MŽ200,324, Sut, K, DŽ, NdŽ, KŽ nj. pripažintas vadovas, valdovas: Vadas, vadavas, vadovas, vadininkas N. Vadas … senovės laike mažne tokią turėjo valdžią vadystoje kaip gubernatorius ant gubernijos Maskolijoje A1883,233(išnaša). Christe, būk mums vadas žyvato Mž247. O teip tave prašome: būk mūsų vadu MKr21. Nesa ižg tavęs išeis vãdas, kuris valdžios žmonėmis mano Izraelio DP58. Tautos vadas, gelbėtojas ir tarpininkas SkvApD7,35(komentaras). Šitie yra vadai (kunigaikščiai) tarp vaikų Esan BB1Moz36,15. Ir danguosna bus mums vadas KN224. Bet kursai didesnis yra tarp jūsų, tesie kaipo mažesnis, ir kas yra vadas, teest kaipo tas, kurs tarnauja BtLuk22,20. Koksai tatai turėjo būt vadas, o koksai tatai turėjo būt karalius MP372. Pasveikinkite visus savo vadus ir visus šventus Ch1PvŽ13,24. Sūnus Ahirubo buvo vadu namų Dievo ChNe 11,11. | prk.: Drąsa yra ne tik jėga. Ji – vadas J.Marcin. 2. Š, DŽ nj. kas vadovauja, tvarko, vadovas: Vaikų vãdas (auklėtojas) K; R, MŽ, N. Stovyklos vãdas NdŽ. Dvasios vãdas KŽ. Rašybos ginčuose vadais buvo J. Jablonskis ir K. Būga J.Balč. Tai tas Vydūnas buvo jų vãdas Žgč. Kur žemė gera i vadaĩ geri, i žemininkas gerai uždirba LKT76(Plng). Glaudelio zėkis gi žino visa, gi vãdas, išvedžioja visus Slm. Jis jau visas vãdas į vakarėlį Jrb. Tei buvo visas vãdas tų trioptų (sielių) [p]PnmŽ.

vadas sinonimai

vadas junginiai

  • brigados vadas, gaujos vadas, karo vadas, vyriausiasis kariuomenės vadas, įgulos vadas

vadas rašyba: vadasigavadasiga baldaivadasiga rekvizitaivadas angliskaivadas arba sachmatu figuravadasiga gultaivadas sinonimaivadasa

Kitos žodžio vadas reikšmės: Vadas angliškai Vadas vokiškai Vadas sinonimas Vadas antonimas

Ankstesnis žodis
Sekantis žodis
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas