arklinis reikšmė

Kas yra arklinis? 1 arklìnis, -ė adj. (2); SD103 1. priklausantis arkliui, arkliams: Arklinis mėšlas bene bus geriausias mėšlas Gž. Kad ir arklinės odos, bet būtų buvusios kurpės I.Simon. | Arklìnis drugys (tokia liga) Ss. 2. arkliams skirtas (laikyti, rišti, balnoti, šerti ir pan.): Arklìnis tvartas OG174. Arklìnis balnas K. Reikia dobilų pakračių įdėti į arklinę terbą Užv. Šakę gali atsinešti iš arklinės daržinės (kur arkliams šienas sukrautas) KlvrŽ. Nupirk arklìnių vinių (kur arklius kausto) Krns. Arklinis cukrus Ėr. Arklìnė žolė Drsk. Arklìnės morkos Skr. Arkliniai jomarkai M.Valanč. 3. susijęs kuo nors su arkliais; arklius prižiūrintis: Arklìnis piemuo J. ║ arklius perkantis: Arklìniai kupčiai atvažiavo Gs. ║ arklius vagiantis: Arklìnis vagis Prng. ║ kenkiantis arkliams: Arklìnis vilkas (kuris arklius pjauna) Rm. Varmas arklìnis Mrc. 4. arklių traukiamas: Nusipirko arklìnę mašiną (kuliamąją) Grž. Arklìnis grėblys Vlkv. Bildėjo arklinis tramvajus rš. Arklinis sodų dulkintuvas rš. Jis vis prašėsi, kad leistų jį arti su arkliniu žuobriu TŽIV46. 5. sudarytas iš arklių: Tuoj po to su vienu arkliniu karavanu iškeliavom Mš. 6. kaip arklio, panašus į ką nors arklio (apie ką nors išsiskiriantį didumu): Tai stambūs dantys – tikrai arklìniai Kt. Arklìnės silkės yra didelėms galvoms, neskanios Plng. Arklinės kiaulės buvo apvaliais nagais, neskeltom kojelėm Šts. Ūkininkas, jo arklinę koją iš po mantelio pamatęs, suprato tą gudruolį BsV339.
2 arklìnis, -ė smob. (2) 1. Lkv, Vdk, Jrb naktigonis, arkliaganis, šėrikas: Kur dingo mūsų arklìnis, jau laikas arklius šerti Skr. Ilgus metus mano dėdė tarnavo dvare už arklìnį Krš. Pešės kuršiai dėl žuvių ..., dėl botago arklìniai KlvD144. 2. prk. išdykėlis: O tu arklìni! Gs.

arklinis sinonimai

arklinis rašyba: arklinis tramvajusarklinis tepalasarklinis gylysarklinis vežimasarklinis greblysarklinis plūgasarklinis vartytuvasarklinis drapakas

Kitos žodžio arklinis reikšmės: Arklinis angliškai Arklinis lenkiškai Arklinis latviškai

Ankstesnis žodis
Sekantis žodis
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas